Oписание

NOSAUKUMS Efektīvs vadītājs : rokasgrāmata 5 svarīgāko efektivitātes paradumu apgūšanai / Pīters F. Drukers ; no angļu val. tulkojis Māris Garbers.
IZDEVĒJS/GADS Jelgava
Zoldnera izdevniecība
2011
APJOMS 220 lpp.
PIEZĪMES Ietver rād.
CITI AUTORI Drucker, Peter F.
ISBN 9789934808357
UDK INDEKSS 65

Экземпляры

Фонд Адрес Кол-во Полка Статус
Bibliotēka 01.2 1 На полке Можно заказать

Аннотация


Mūsdienu menedžmenta teorijas pamatlicēja Pītera Drukera klasiskais darbs EFEKTĪVS VADĪTĀJS ir viņa nozīmīgākā grāmata; efektīvs vadītājs – tā ir arī Drukera darbu centrālā tēma pusgadsimta garumā. Šo grāmatu tūkstošiem dažādu līmeņuvadītāji visā pasaulē izmantojuši kā savu rokasgrāmatu Nr.1, lai paaugstinātu savu un savas organizācijas efektivitāti. 2009.gadā Pītera Drukera grāmatu EFEKTĪVS VADĪTĀJS 800-CEOREAD
nominēja kā vienu no pasaules visu laiku izcilākajām biznesa rokasgrāmatām.

EFEKTĪVS VADĪTĀJS – tas vienlaicīgi ir gan koncentrēts plāns vadītāja efektivitātes paaugstināšanai, gan arī praktisks ceļvedis, kā vadīt savu dzīvi, lai sasniegtu izcilus rezultātus – gan savā organizācijā, gan ārpus tās. Vadītāja efektivitāti nenosaka talants vai ģenialitāte, efektivitātes sasniegšanai ikviens vadītājs izmanto praktisku metodiku, kuru var iemācīties un kuru vajag apgūt, uzskata Pīters Drukers.

Šī rokasgrāmata palīdzēs apgūt piecus galvenos paradumus jeb metodes, lai strādātu efektīvi:

  1. Kā efektīvi plānot savu laiku?
  2. Kā koncentrēties uz rezultātu?
  3. Kā izmantot savas, priekšnieka , kolēģu un padoto stiprās puses ?
  4. Kā noteikt pareizās prioritātes ?
  5. Kā pieņemt pareizos lēmumus?

Pīters Drukers uzskata, ka ir piecas galvenās metodes, pieci paradumi, jāapgūst, lai strādātu efektīvi.

Efektivitāte –kā jūs varat to apgūt?

1. Efektīvi vadītāji zina, kam tiek tērēts viņu laiks. Pareiza laika plānošana ir fundamentāla, lai paveiktu svarīgākos darbus.

2. Efektīvi vadītāji koncentrējas uz sasniegumiem, kas ir ārpus viņu organizācijas ietvara. Viņi koncentrējas nevis uz darbu (tā izpildīšanu), bet uz galīgo rezultātu –ieguldījumu. Efektīvs vadītājs, pirms uzsākt tā vai cita uzdevuma izpildi, uzdod sev jautājumu – Kādus rezultātus no manis sagaida? Pats darba process, konkrētas tā izpildes metodes ir otršķirīgi.

3. Efektīvi vadītāji strādā, balstoties uz stiprajām pusēm – savām, savu priekšnieku, kolēģu, padoto, situācijas stiprajām pusēm. Viņi neorientējas uz vājību izskaušanu un nesāk ar uzdevumiem, kurus nespēj atrisināt.

4. Efektīvi vadītāji koncentrējas uz dažām galvenajām jomām, kurās teicams darbs novedīs pie izciliem rezultātiem. Viņi piespiež sevi noteikt prioritātes un, kad tās ir noteiktas, koncentrēties uz tām. Viņi zina, ka viņiem nav citas izvēles, kā vien pirmām kārtām tikt galā ar svarīgākajām lietām, bet ar otršķirīgām lietām nenodarbojas nekad.

5. Visbeidzot efektīvi strādājoši vadītāji pieņem efektīvus lēmumus . Viņi zina, ka pareizi lēmumi nav nekas cits kā sistēma, pareizi soļi noteiktā secībā. Viņi zina, ka efektīvs lēmums vienmēr ir spriedums, kas balstās uz viedokļu nesakritību, un tas nav konsenss. Lēmumiem jābūt nedaudziem, bet tiem jābūt fundamentāliem.

PĪTERS DRUKERS
(Peter F. Drucker, 1909–2005) – mūsdienu menedžmenta teorijas pamatlicējs, ievērojamākais un ietekmīgākais biznesa domātājs pusgadsimta garumā. Viņa zinātniskā un radošā darbība aptver 60 gadus ilgu laika posmu. Viņa idejām par inovācijām, līderismu, efektivitāti un attieksmi pret pārmaiņām kā iespēju atjaunoties bijusi liela ietekme uz mūsdienu uzņēmuma organizācijas izveidi. Pīters Drukers ir sarakstījis vairāk nekā 30 grāmatas, kas tulkotas vairāk nekā 20 valodās. 1997. gadā ASV ekonomikas žurnāls McKinsey Quarterly rakstīja: «Menedžmenta guru pasaulē nevienam nav šaubu, ka Pīters Drukers viņu vidū ir tas, kura priekšā visi pārējie noliec galvas.» Džeimss O’Tūls, ievērojams menedžmenta autors un Dienvidkalifornijas universitātes profesors, sacījis: «Ir ārkārtīgi grūti atsaukties uz kādu nozīmīgu modernā menedžmenta koncepciju, kuru Drukers nav izgudrojis vai aprakstījis.»

Контактная информация

Есть вопросы? Пишите нам

Помощь

Следи за нами

Ссылки