Oписание

NOSAUKUMS Nauda : ilustrētā pasaules vēsture / Dienas žurnāli.
IZDEVĒJS/GADS Rīga
Dienas žurnāli
2010
APJOMS - 65 lpp. : il.
PIEZĪMES Žurnāla "Ilustrētā pasaules vēsture" pielikums
TEMATI Nauda
ISSN 1691-5089
UDK INDEKSS 336.74

Oбъемы

Показать всеСкрыть все

2010

2010 2

Фонд Адрес Кол-во Полка Статус
Bibliotēka-Lasītava 1 На полке Можно заказать

Аннотация


Dīvainākā nauda pasaulē - līdz pat 20. gadsimtam pasaulē tradicionālo monētu un banknošu vietā ir izmantotas dažādas savdabīgas lietas: dzīvas cūkas, dzīvnieku ādas, gliemežvāki. Lielākā nauda pasaulē ir četras tonnas smagi akmeņi, bet vieglākā - putna spalva.

Ar ko norēķinājās Latvijas teritorijas iedzīvotāji pirms 2000 gadiem? Vēsturisks pārskats par naudu Latvijā 20 gadsimtu garumā.

Kādu franču monētmeistaru karalis lika pakārt, jo viņš nespēja iedarbināt tikko izgudroto monētu spiedni, bet kāds cits līdzīga iemesla dēļ aiz izmisuma ielēca Temzā. Stāstu par seno monētmeistaru ikdienu un pirmajām naudas kalšanas mašīnām papildina arī ieskats mūsdienu naudas kaltuvēs.

Krievijas valsts kredītbiļetes, Vācijas valsts markas, latviešu lielinieku nauda - ar ko tik visu Latvijā varēja norēķināties Pirmā pasaules kara laikā un vēl turpmākos desmit gadus!

Ko darīt, ja ir viens divlatnieks, bet gribas divus? Naudas viltotājiem izdomas nekad nav trūcis. Piemēram, sēžot cietumā ir tik daudz laika, ka piecīti var līdz pēdējam smalkumam izzīmēt ar zaļu lodīšu pildspalvu.

Vecāmāte liek cepeškrāsnī, vectēvs - gumijniekā. Kuriozākās naudas slēptuves Latvijā!

Kāpēc dukāti, rusi, lati, afgāni? Stāsts par to, kā radušies naudas nosaukumi.

Sievietes seja un augums ir viens no galvenajiem tēliem naudaszīmēs. Savulaik pat izteikta doma, ka vislabākais līdzeklis pret banknošu viltošanu varētu būt kailas, skaistas sievietes attēls. Krāšņs ieskats monētu un banknošu dizainā.

"Tēvs ļoti centās ieinteresēt kolekcionēšanā, bet tolaik šķita, ka futbols mani interesē vairāk." Atklāti par kolekcionēšanas azartu stāsta papīrnaudas kolekcionārs Madis Gerbaševskis.

Контактная информация

Есть вопросы? Пишите нам

Помощь

Следи за нами

Ссылки