Oписание

NOSAUKUMS Latvijas valsts dibinātāji / Proj. vad. Irina Zeibārte, bibliogr. eseju aut. Tālis Vigo Pumpuriņš, ievadsesijas aut. un bibliogr. eseju līdzaut. Imants Cīrulis, Toms Ķikuts, māksl. Valdis Villerušs.
IZDEVUMS Grāmata izdota Latvijas valsts simtgades projekta "Latvijas gadsimts" ietvaros
APJOMS 412, [2] lpp.
ISBN 9789984747453
UDK INDEKSS 94

Экземпляры

Фонд Адрес Кол-во Полка Статус
Bibliotēka 01.2 1 94 Выдана читателю на дом Выдано до 06.06.2019

Аннотация


Latvijas Nacionālais vēstures muzejs laidis klajā biogrāfisku grāmatu "Latvijas valsts dibinātāji" – par 39 personībām – Latvijas Tautas padomes locekļiem, kuri 1918. gada 18. novembrī pasludināja neatkarīgu Latvijas Republiku.
Apjomīgajā izdevumā pirmoreiz sniegta iespēja vienkopus un padziļināti izzināt valsts dibinātāju devumu Latvijas tapšanā, tuvplānā ieraudzīt 39 ļoti dažādus dzīvesgājumus, spilgtas sava laikmeta personības. Tās izceltas arī 68 muzeju kopizstādē "Latvijas gadsimts". Tomēr tik pamatīgi valsts proklamētāju dzīvesstāsti izpētīti tikai nesen. Esejās lasītāja skatam pietuvināts tieši valsts dibināšanas mirklis 1918. gadā, ceļš uz to cauri 1. pasaules karam un revolūcijām, kā arī pirmie jaunās Latvijas Republikas soļi.
Grāmatā izmantots plašs ilustratīvo materiālu klāsts no Latvijas un ārvalstu muzejiem, arhīviem un bibliotēkām, kā arī līdz šim nepublicētas fotogrāfijas no vairāku valsts dibinātāju dzimtu privātkolekcijām.

Контактная информация

Есть вопросы? Пишите нам

Помощь

Следи за нами

Ссылки