Oписание

AUTORS Grava, Sigurds, 1934-
NOSAUKUMS Angļu-latviešu pilsētvides terminu vārdnīca : English-Latvian dictionary of the urban environment / Sigurds Grava.
IZDEVĒJS/GADS Rīga
Jāņa Rozes apgāds
2006
APJOMS - 320 ; 23 cm.
ISBN 9984232271
UDK INDEKSS 711

Экземпляры

Фонд Адрес Кол-во Полка Статус
Bibliotēka 01.2 1 На полке Можно заказать

Аннотация


No šā gada jūnija jaunajā Rīgas pilsētas arhitekta biroja mājas lapā www.arhitekts.riga.lv ir publiski pieejama elektroniskā angļu – latviešu pilsētvides vārdnīca, kas izstrādāta ar Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta speciālistu palīdzību. Pilsētbūvniecības speciālista, profesora Sigurda Gravas (1934-2009) sastādīto „Angļu – latviešu pilsētvides vārdnīcu” drukātā – grāmatas formātā – pēc Rīgas pilsētas arhitekta biroja pasūtījuma 2006. gadā izdevis Jāņa Rozes apgāds.

„Angļu – latviešu pilsētvides vārdnīcas elektroniskā versija kalpo kā veltījums tās autora, mūsu izcilā tautieša profesora Sigurda Gravas piemiņai. Pats autors savulaik vārdnīcu veltījis Latvijas kolēģiem, tagad autora darbs ir publiski pieejams plašākai auditorijai – gan nozares ekspertiem, gan studentiem, kā arī jebkuram interesentam,” uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Angļu – latviešu pilsētvides vārdnīcā ir ietverti 7200 termini, kas dod iespēju iegūt, apstrādāt un analizēt informāciju, bet domām, atziņām un secinājumiem piešķirt precīzu izteiksmes veidu un iespēju saprasties ar profesionāļiem gan Baltijā, gan Eiropā, gan visā plašajā pasaulē.

Šīs vārdnīcas nolūks ir palīdzēt latviešu lasītājiem ne vien tulkot urbānisktikas un plānošanas literatūru, bet arī saprast, kādā nozīmē dažādi jēdzieni un apzīmējumi tiek lietoti Rietumu praksē. Vārdnīcas auditorija ietver ne tikai profesionālos plānotājus – tā ir noderīga ikvienam, kas lasa un interesējas par pilsētplānošanu un arhitektūru.

Контактная информация

Есть вопросы? Пишите нам

Помощь

Следи за нами

Ссылки