Oписание

NOSAUKUMS Latviešu val.
Frīkonomika / Stīvens Levits un Stīvens Dabners.
IZDEVĒJS/GADS [Jelgava]
Zoldnera izdevniecība
2013.
APJOMS 236 lpp.
PIEZĪMES Ietver rād.
Freakonomics
CITI AUTORI Dubner, Stephen J. aut Autors
Levitt, Steven D.
ISBN 9789934830358
UDK INDEKSS 330

Экземпляры

Фонд Адрес Кол-во Полка Статус
Bibliotēka 01.2 1 На полке Можно заказать

Аннотация


Pasaules sensācija – aizraujošākā grāmata par ekonomiku, kas tulkota 36 valodās, pārdota vairāk nekā 4 000 000 eksemplāru un ekranizēta Holivudā. «Šo grāmatu ir bauda lasīt – tā pārsteidz, izglīto un izklaidē.» (The Economist) «Mēs uzskatām, ka zinām, kā darbojas pasaule, taču patiesībā to nezinām. Frīkonomika apstrīd mūsu pieņēmumus par pilnīgi visu. Izlasot šo grāmatu, iegūsiet kritiskāku skatījumu uz daudzām lietām, kas tiek pasniegtas kā fakti.» (Harvard Business Review, ASV)

 • Kas ir bīstamāk – dzērumā sēsties pie stūres vai iet kājām?
 • Vai bērnu sēdeklīši automašīnās patiešām uzlabo bērnu drošību?
 • Kāpēc ķīmijterapiju tik bieži izmanto, ja tā ir tik neefektīva?
 • Kas pievieno lielāku vērtību – suteners vai nekustamā īpašuma mākleris?
 • Kas kopējs viesuļvētrām, sirdstriekai un satiksmes negadījumiem?
 • Jūs domājat, ka ārsti izceļas ar roku biežu mazgāšanu?
 • Kas kopējs prostitūtai un Ziemassvētku vecītim universālveikalā?
 • Vai televīzija sekmē noziedzību?
 • Kāds ir labākais veids, lai noķertu teroristu?
 • Vai cilvēkiem ir lielāka nosliece uz altruismu vai egoismu?
 • Vai ķenguri var glābt planētu?
 • Vai pērtiķi spēj saprast naudas vērtību?
 • Vai dzimuma maiņa var palielināt jūsu algu?

Jūs domājat, ka zināt atbildes uz šiem jautājumiem? Šī grāmata mainīs jūsu priekšstatus par daudz ko...

«Nav iespējams iedomāties kādu cilvēku, kas, lasot šo grāmatu, ik pēc brīža nebūtu apstājies un nodomājis: «Oho, tas taču ir pretrunā ar visiem maniem uzskatiem.» (..) Fascinējošs darbs, ko noteikti vērts izlasīt.» (Green Bay Press Gazette, ASV)

«Viena no gudrākajām (un pavisam noteikti pati aizraujošākā) ekonomikas grāmatām, ko jelkad lasīsiet.» (The Jakarta Post, Indonēzija)

«Neatkarīgais ekonomists Stīvens Levits izskaidro, kādēļ daudzi pieņēmumi par naudu nav patiesi... Jauns skatījums uz ikdienišķām tēmām caur ekonomikas prizmu.» (Money, ASV)

«Ja Indiana Džonss būtu ekonomists, viņš būtu Stīvens Levits! Lasīt šo grāmatu ir gluži kā lasīt detektīvromānu. Ģeniāls darbs, kas pārsteigumā liks jūsu elpai aizrauties.» (The Wall Street Journal, ASV

Stīvens D. Levits (Steven D. Levitt) ir «viens no mūsdienu atpazīstamākajiem ekonomistiem pasaulē» (Financial Times). 2004. gadā viņš saņēma Džona Beitsa Klārka medaļu, kas tiek pasniegta ietekmīgākajam ASV ekonomistam, kas jaunāks par 40 gadiem. Levits ir ekonomikas profesors Čikāgas Universitātē, vairāk nekā 60 zinātnisku publikāciju un grāmatu Frīkonomika (2005., 2006., 2009.) un SuperFrīkonomika (2009., 2010.) autors. 2009. gadā viņš nodibināja konsultāciju kompāniju The Greatest Good, kas Frīkonomikas principus ievieš filantropijā un uzņēmējdarbībā. 

Stīvens Dž. Dabners (Stephen J. Dubner) ir bijušais The New York Times Magazine rakstu autors un redaktors, kā arī vairāku godalgotu grāmatu, tajā skaitā Frīkonomikas 2005., 2006., 2009.) un SuperFrīkonomikas (2009., 2010.), autors. Viņš ir Frīkonomikas radio vadītājs.

Контактная информация

Есть вопросы? Пишите нам

Помощь

Следи за нами

Ссылки