Apraksts

NOSAUKUMS Mazas vietas - lieli jautājumi : ievads sociālantropoloģijā / Tomass Hillanns Ēriksens ; no norvēģu valodas tulkojusi Agnese Cimdiņa.
IZDEVĒJS/GADS Rīga
LU Akadēmiskais apgāds
2010
APJOMS - 526 lpp. : il.
BIBLIOGRĀFIJA Ietver bibliogr. ([483.]-508. lpp.) un rād. ([511.]-515., [517.]-526. lpp.)
TEMATI Etnoloģija
ISBN 9789984452470
UDK INDEKSS 316

Eksemplāri

Fonds Adrese Skaits Plaukts Pieejamība
Bibliotēka 01.2 1 Plauktā Var pasūtīt

Anotācija


Kāpēc multikulturālisma jēdziens ir maldinošs? Kas kopīgs reliģijai, zinātnei un maģijai? Kā funkcionē politika un ekonomika sabiedrībās, kur neeksistē nauda un valsts pārvalde? Kāda ir radniecības nozīme sabiedrībā un cilvēka dzīvē? Grāmatā aplūkotajos antropoloģiskos pētījumos var rast atbildi ne tikai uz šiem jautājumiem. Lai cik eksotiskas, kaitinošas, dīvainas vai nepareizas mums šķistu svešās kultūras, to apjēgsmei un izprašanai nepieciešama teorētiska, analītiska un metodiska pieeja. Šī grāmata sniedz dziļu ieskatu gan sociālantropoloģijas vēsturē, teorijā un metodoloģijā, gan arī pasaules sociokulturālajā daudzveidībā.

Grāmata strukturēta 18 nodaļās, kopā ar tulkotājas ievadu un antropoloģijas terminu skaidrojumiem veidojot 528 lappuses. Lai cik eksotiskas, interesantas, arī nepareizas, kaitinošas vai dīvainas mums šķistu citas kultūras, tās izprast un tajās iejusties nav viegli, jo tam vajadzīgi konkrēti analītiski, metodiski un teorētiski instrumenti. T.H.Ēriksena grāmata ir kā atslēga, kas iepazīstina mūs gan ar kultūru un sabiedrību izpratnei nepieciešamajiem instrumentiem, gan ar pasaules sociālkulturālo daudzveidību.

Kontaktinformācija

Ir jautājumi? Rakstiet mums

Palīdzība

Seko mums

Saites