Apraksts

NOSAUKUMS Saknes un pēdas : identitāte mainīgā laikā / Tomass Hillanns Ēriksens ; no norvēģu valodas tulkojusi Ilze Kačevska.
IZDEVĒJS/GADS Rīga
Zvaigzne ABC
2010
APJOMS 247 lpp.
BIBLIOGRĀFIJA Ietver bibliogr. ([244.]-247. lpp.)
PIEZĪMES Røtter og føtter
Eriksen, Thomas Hylland
ISBN 9789934011306
UDK INDEKSS 316
316

Eksemplāri

Fonds Adrese Skaits Plaukts Pieejamība
Bibliotēka 01.2 1 Plauktā Var pasūtīt

Anotācija


Norvēģu rakstnieks Tomass Hillanns Ēriksens (dzimis Oslo 1962. g.) ir politoloģijas doktors, sociālantropoloģijas profesors Oslo Universitātē, redaktors norvēģu žurnālā Samtiden, starptautisku antropologu izdevumu līdzveidotājs, spilgts starptautiska mēroga lektors. Liela nozīme viņa karjerā bijusi saistībai ar UNESCO/UNICEF.

Ēriksena darbi tulkoti daudzās valodās (latviski publicēta "Mirkļa tirānija 2004. g.). Viņš rakstījis par mūsdienu sabiedrības problēmām, cilvēka tiesībām, fundamentālismu un radikālismu, modinājis lielu interesi par sabiedrības attīstību antropoloģiskā perspektīvā.

Grāmatā "SAKNES UN PĒDAS" (norvēģiski 2004. g.), tāpat kā daudzos citos darbos, rakstnieks atspoguļo cilvēka identitātes veidošanos.
Identitātē autors saskata stratēģiju, domāšanas veidu, kas atsedz minoritāšu tāpatību, spēcīgām grupas izjūtām pastiprinot piederību kopībai.

Liela uzmanība grāmatā pievērsta brīvības un drošības aspektiem un to mijiedarbībai mūsdienu sabiedrībā, kurai ārējo veidolu bieži vien piešķir tirgus un kurā patēriņš izveidojis daudzas identitāšu kopības. Autors arī apraksta, kas notiek ar identitāti, kad tā kļūst par politiska satura plakātu. Viņš uzsver, cik svarīgi ir izprast, kā reliģija tiek izmantota politikā.

Izdevumā ietverti daudzi spilgti piemēri, kas raksturo aplūkotās tēmas un atklāj identitātes veidošanās spēkavotus.


Kontaktinformācija

Ir jautājumi? Rakstiet mums

Palīdzība

Seko mums

Saites