Apraksts

NOSAUKUMS Latviešu interpunkcija / Aina Blinkena.
IZDEVĒJS/GADS Rīga
Zvaigzne ABC
2009
APJOMS 439 lpp.
ISBN 9789984405162

Eksemplāri

Fonds Adrese Skaits Plaukts Pieejamība
Bibliotēka 01.2 1 Plauktā Var pasūtīt
Izdevniecības daļa (SAKP) 01.1 1 Plauktā Var pasūtīt
Tulkošanas daļa (SAKP) 01.5 1 Plauktā Var pasūtīt

Anotācija


Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes Ainas Blinkenas grāmatu «Latviešu interpunkcija», otro pārstrādāto izdevumu.

 

 

Kopš 1969. gada, kad iznāca Ainas Blinkenas «Latviešu interpunkcijas» 1. izdevums, ikviens, kam praktiskajā dzīvē bijusi nepieciešamība un interese rakstīt pareizi latviski un ievērot visas pieturzīmes tieši tajās vietās, kur tām jābūt, šo grāmatu ir nolietojis līdz nepazīšanai. Sen bija nepieciešams to atjaunināt.

 

Tas nu tagad paveikts. Autore izdarījusi vajadzīgos īsinājumus, pārskatījusi dažas strīdīgas vietas, atjauninājusi piemērus, kas ilustrē to vai citu likumu. Grāmatā parādīta mūsu valodas bagātība un izteiksmes iespējas. Kopā ar redaktori Rūtu Kolužu uzlabots grāmatas iekārtojums – tas ir daudz pārskatāmāks nekā 1. izdevumā: teksts izkārtots tabulās, izcēlumiem izmantota otra krāsa.

«Latviešu interpunkcija» ir daudz izmantota un daudziem vajadzīga praktisku padomu grāmata, kurā gudrību pasmelsies gan studenti un skolotāji, gan korektori un redaktori, gan katrs, kas ciena un mīl latviešu valodu, kas vēlas, lai tā attīstoties saglabātu savu bagātību un tīrību, bet galvenais – izteiksmes skaidrību.

Kontaktinformācija

Ir jautājumi? Rakstiet mums

Palīdzība

Seko mums

Saites