Apraksts

NOSAUKUMS Sešas domāšanas cepures / Edvards de Bono.
IZDEVĒJS/GADS Rīga
Zvaigzne ABC
2009
APJOMS 199 lpp.
CITI AUTORI De Bono, Edward
ISBN 9789934010309
UDK INDEKSS 159.9

Eksemplāri

Fonds Adrese Skaits Plaukts Pieejamība
Bibliotēka 01.2 1 Plauktā Var pasūtīt

Anotācija


Dr. Edvards de Bono ir pasaulē atzīts līderis kreatīvu domāšanas virzienu radīšanas un pasniegšanas jomās. Viņš ir 62 grāmatu autors, kas tulkotas 37 pasaules valodās. Edvards de Bono ir termina “laterāla domāšana” autors, kā arī domāšanas koncepcijas “Six Thinking Hats” izveidotājs. Dr. de Bono ir arī “DE BONO” institūta dibinātājs.

Sanāksmju produktivitāte nav tik lielā mērā atkarīga no tās dalībniekiem, kā no vadītāja iemaņām. Atšķirība starp lielisku un vidēju komandu slēpjas ne tik daudz kolektīva idejās, bet tajā, cik veiksmīgi kolektīvs sastrādājas un kā izmanto idejas. Organizācijas, kas izmanto “Sešu domāšanas cepuru” sistēmu, apliecina, ka to komandas strādā daudz produktīvāk un kopumā jūtas “laimīgākas un veselīgākas”. Šīs sistēmas izmantošana samazina sanāksmēs pavadīto laiku vismaz par 40%. Dr. Edvarda de Bono “Sešas domāšanas cepures” ir vienkārša un efektīva sistēma, kuras metodes ir uzreiz lietojamas. “Sešu domāšanas cepuru” pamatā ir paralēlās domāšanas metode, kas nodrošina visu sapulcē iesaistīto cilvēku uzmanības koncentrēšanu uz vienu un to pašu jautājumu noteiktā laikā. Šajā sistēmā domāšana ir sadalīta sešās kategorijās un katra no tām tiek identificēta ar savas krāsas metaforisku domāšanas cepuri.

Baltā cepure
: pieprasījums pēc zināmas vai vajadzīgas informācijas. Fakti, tikai fakti.
Dzeltenā cepure
: simbolizē vienkāršību un optimismu. Kāpēc kaut kas izdosies un dos labumu?
Melnā cepure
: nozīmē piesardzību un kritisku domāšanu. Vai tas izdosies? Vai tas ir droši? Vai to var izdarīt?
Sarkanā cepure
: nozīmē emocijas, nojautu un intuīciju.
Zaļā cepure
: koncentrējas uz kreativitāti, iespējām, alternatīvām un jaunām idejām. Tā ir iespēja izteikt jaunas koncepcijas un jaunu uztveri.
Zilā cepure
: tiek izmantota, lai vadītu domāšanas procesu. Tā nodrošina “Sešu domāšanas cepuru” vadlīniju ievērošanu.

Kontaktinformācija

Ir jautājumi? Rakstiet mums

Palīdzība

Seko mums

Saites