Apraksts

NOSAUKUMS EFQM Izcilības modelis biznesa organizācijām: organizācijas novērtēšanas rokasgrāmata
IZDEVĒJS/GADS Rīga
Latvijas Biznesa konsultantu asociācija
2007
APJOMS 170 lpp.
UDK INDEKSS 658

Eksemplāri

Fonds Adrese Skaits Plaukts Pieejamība
Bibliotēka 01.2 1 658 Plauktā Var pasūtīt

Anotācija


Šajā grāmatā ir izmantots EFQM Izcilības modelis (EFQM – Eiropas Kvalitātes vadības fonds), lai raksturotu dažādus organizāciju darbības principus un filozofiju, kas ir svarīga, lai organizācija sasniegtu ilgtspējīgu izcilību. Lasītājs noteikti uzskatīs, ka dažus no tiem ir iespējams īstenot, citus – ne.

Neviens nevar gūt panākumus, tikai nokopējot kādas veiksmīgas organizācijas darbības metodes. Tās ir jāizprot un jāpiemēro individuāliem apstākļiem. Šajā grāmatā īpaši uzsvērts, cik svarīga ir izpratne.

Daudzās organizācijās ir atzinīgi novērtēts gan EFQM organizācijas izcilības modelis, gan citas līdzīgas novērtēšanas metodes, piemēram, ABEF un Baldridža modelis. Tie palīdz novērtēt pašreizējo situāciju organizācijā un noteikt tās jomas, kuras nepieciešams pilnveidot.

Daudziem organizāciju vadītājiem tas nav izdevies. Viņiem ir bijis pārāk grūti un laikietilpīgi iemācīties izmantot EFQM izcilības modeli. Daudziem ir par grūtu apgūt kritērijus kvalitātes balvas iegūšanai, tāpēc neizdodas nonākt līdz praktiskai modeļa izmantošanai.

Šajā grāmatā piedāvāti praktiski piemēri, lai iepazīstinātu ar EFQM kritērijiem un apakškritērijiem. Tomēr galvenais mērķis nav iemācīt šos kritērijus, bet gan padziļināt izpratni un radīt savas organizācijas attīstības potenciāla izjūtu tiem, kuri vēlēsies novērtēt savu organizāciju.

Ja EFQM modelis tiek pieņemts kā atskaites punkts, mērķis nav novērtēt organizācijas pašreizējo situāciju, bet gan noteikt konkrētas attīstības jomas.

Tā kā vērtējums balstās uz darbinieku viedokļiem, visi skaidrojumi par nepieciešamajiem uzlabojumiem ir pareizi. Izpētes metodoloģija galvenokārt ir paredzēta, lai noskaidrotu darbinieku viedokli un kas jau tiek darīts. Pastāv uzskats, ka cilvēki organizācijā zina pareizās atbildes, ja viņiem uzdod pareizos jautājumus.

------------------

Saturs

Ievads

Grāmatas mērķis

Kāpēc organizācijai ir svarīgs pašnovērtējums?

Kādi būs jūsu ieguvumi?

EFQM Izcilības modelis

Vērtēšanas instrukcijas

Modeļa kritēriji un apakškritēriji

Modeļa kritēriji.

1. Līderība

2. Politika un stratēģija

3. Darbinieki…

4. Partnerattiecības un resursi

5. Procesi

6. Ar klientiem saistītie rezultāti

7. Ar darbiniekiem saistītie rezultāti

8. Ar sabiedrību saistītie rezultāti

9. Galvenie darbības rezultāti

Kontaktinformācija

Ir jautājumi? Rakstiet mums

Palīdzība

Seko mums

Saites