Apraksts

NOSAUKUMS Rīgas Jūgendstils : [ceļvedis] / Silvija Grosa.
IZDEVĒJS/GADS Rīga
Jumava
[2005]
APJOMS 48 lpp.
VIETVĀRDS Latvija - Rīga
TEMATI Latvija - Rīga
ISBN 9984059561
UDK INDEKSS 72

Eksemplāri

Fonds Adrese Skaits Plaukts Pieejamība
Bibliotēka 01.2 1 7 Plauktā Var pasūtīt

Anotācija


Apgāds “Jumava” un mākslas zinātniece Silvija Grosa aicina ikvienu rīdzinieku un Rīgas pilsētas viesi doties burvīgā pastaigā pa Rīgu jūgendstila laikmetā kopā ar ceļvedi “Rīgas jūgendstils”. Ceļvedis izdots latviešu, angļu un vācu valodā.

Gadsimtu gaitā Rīgas arhitektūra daudzkārt mainījusies, un pilsēta glabā pārmaiņu pēdas. Tomēr tikai daži laikmeti Rīgas attīstībā ir atstājuši tik paliekošas liecības kā deviņpadsmitā un divdesmitā gadsimta mija, kad arhitektūrā ienāca jūgendstils – stils, kura nosaukumu visbiežāk lietojam, raksturojot tā laika Rīgas būvmākslu. Grāmatas autore iepazīstina ar Rīgas jūgendstila vēsturi, ievērojamākajām jūgendstila ēkām pilsētā, to arhitektiem un iemītniekiem. Ceļvedi papildina kvalitatīvas fotogrāfijas, kā arī karte, kas palīdzēs orientēties Rīgas vēsturiskajā centrā.

“Mēs varam pamatoti lepoties ar daudzajām jūgendstila laikmeta celtnēm, kuru vidū atrodami patiesi spoži darbi,” raksta grāmatas autore Silvija Grosa. “Pirms nodoties to apskatei, jāņem vērā pārmaiņu process, kas skāris 19. un 20. gadsimta mijas namus. Tas raisa radikāli pretējas izjūtas, arī nožēlu par zudušām celtnēm, iznīcinātajām un sabojātajām mazajām detaļām – logu rāmjiem, vitrāžām, keramikas flīžu paneļiem. Tomēr iespēja aplūkot vairākus pēdējo gadu gaitā restaurētus namus un interjeru apdares ļauj izjust jūgendstila laikmeta mākslas īpašo valdzinājumu no pat Vecrīgas līdz Rīgas nomalēm.”

Kontaktinformācija

Ir jautājumi? Rakstiet mums

Palīdzība

Seko mums

Saites