Apraksts

AUTORS Stranga, Aivars, 1954-
NOSAUKUMS Latvijas ārējie ekonomiskie sakari. 1919.-1940. gads. Attiecības ar lielvalstīm (saimnieciskie, politiskie, diplomātiskie aspekti) : The foreign economic relations of Latvia. 1919-1940. Relations with the great powers (economic, political and diplomatic aspects) / Aivars Stranga ; [redakcionālā padome: Ilgvars Misāns (galv. red.) ... [u.c.]].
IZDEVĒJS/GADS [Rīga]
LU Akadēmiskais apgāds
2015
APJOMS - 439 lpp. : il., faks. ; 22 cm.
BIBLIOGRĀFIJA Bibliogrāfija nodaļu beigās un rādītājs: 434,-439. lpp.
ISBN 9789934180774
UDK INDEKSS 339.9

Eksemplāri

Fonds Adrese Skaits Plaukts Pieejamība
Bibliotēka 01.2 1 Plauktā Var pasūtīt

Anotācija


Jau no Latvijas neatkarības sākuma ekonomiskajām attiecībām ar lielvalstīm, īpaši ar Angliju un Vāciju, bija milzīga nozīme Latvijas dzīvē. Valstij bija vitāla nepieciešamība eksportēt  lauksaimniecības produkciju un izejvielas, importēt rūpniecisko produkciju un arī lauksaimniecības preces, bija nepieciešams arī ārzemju kapitāls tautsaimniecības atjaunošanai un attīstībai. Latvijai bija lielas cerības, īpaši 20. gadu sākumā, ka tā būs kā tilts tranzītam no rietumiem uz Krieviju un no Krievijas uz rietumiem.
20. gs. 30. gados, kuriem ir veltīta grāmatas lielākā daļa, Latvijas ārējās tirdzniecības loma valsts saimnieciskajā un pat ārpolitiskajā dzīvē pieauga, un tajā parādījās vairākas jaunas, pat liktenīgas iezīmes. Gan Latvijas ekonomiskās attiecības ar lielvalstīm, gan lielvalstu ekonomiskā politika pret Latviju nebija tikai saimnieciskas dabas jautājums, bet ietvēra arī ārpolitikas un diplomātijas problēmas.
Grāmata ir uzrakstīta, izmantojot plašu un daudzveidīgu avotu klāstu. Lai gan Latvijas ārējo ekonomisko sakaru jautājums ir aplūkots vairākos darbos, vienā izdevumā Latvijas attiecības ar lielvalstīm visā valsts neatkarības pastāvēšanās posmā līdz šim nav apskatītas.

Kontaktinformācija

Ir jautājumi? Rakstiet mums

Palīdzība

Seko mums

Saites