Apraksts

AUTORS Breslins, Džeimss, 1935-1996
NOSAUKUMS [Mark Rothko: a biography.]
Marks Rotko : biogrāfija / Džeimss Breslins ; no angļu valodas tulkojusi Ieva Lešinska ; [literārā redaktore Gita Juhņēviča].
IZDEVĒJS/GADS Rīga
Jumava
[2014].
APJOMS - 724, [1] lpp., [26] lpp. iel. : il. ; 24 cm.
PIEZĪMES Personu rādītājs: 713.-[723.] lpp.
PERSONA Rothko, Mark 1903-1970
CITI AUTORI Lešinska, Ieva 1958- trl Tulkotājs
Juhņēviča, Gita edt Redaktors
Breslin, James
ISBN 9789934116827
UDK INDEKSS 7

Eksemplāri

Fonds Adrese Skaits Plaukts Pieejamība
Bibliotēka 01.2 1 Plauktā Var pasūtīt

Anotācija


Marks Rotko, dzimis Dvinskā, tagadējā Daugavpilī, ir nozīmīgs 20. gadsimta abstraktās mākslas pārstāvis, viņu dēvē par vienu no Ņujorkas skolas abstraktā ekspresionisma pamatlicējiem. Marks Rotko tikai nesen kļuvis plaši pazīstams Latvijā. Ir izveidots Markam Rotko veltīts mākslas centrs Daugavpilī, tiek rīkoti semināri, kā arī Valmieras Drāmas teātrī par slaveno mākslinieku ir tapusi izrāde “Sarkans”.

Džeimsa Breslina sarakstītā biogrāfija par Marku Rotko ir pirmais tik informatīvi apjomīgs un mākslinieciski augstvērtīgs apcerējums par pasaulē atzīto mākslinieku latviešu valodā.

Grāmatas autors Džeimss Breslins ir amerikāņu profesors, kam bijusi zināma loma Daugavpils Marka Rotko mākslas centra tapšanā. 1993. gadā Džeimss Breslins viesojās Daugavpilī, lai vāktu materiālus topošajai Marka Rotko biogrāfijai. Breslina darba rezultāts ir fundamentāla mākslinieka biogrāfija, kas jau drīz pēc iznākšanas tika dēvēta par klasiku. Grāmatas unikalitāti rada autora darba apjoms, kā arī autora ekskluzīva piekļuve mākslinieka personīgajam arhīvam. Savukārt Daugavpilī pēc Breslina viesošanās radās patiesa interese par šajā pilsētā dzimušo pasaulslaveno mākslinieku ― tas bija impulss Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izveidei.

Grāmatā autors ir rūpīgi un ar pietāti izpētījis visus mākslinieka dzīves posmus, mēģinājis risināt sarežģītās personības iekšējās pasaules mīklas. Lasītājs var gūt ieskatu arī 20. gadsimta vidus Ņujorkas mākslas dzīvē. Grāmatas vizuālais materiāls ― fotogrāfijas, gleznu reprodukcijas ― ļauj pilnvērtīgāk ieraudzīt dažādās mākslinieka dzīves un mākslas šķautnes.

Džeimsa Breslina grāmata “Marks Rotko. Biogrāfija” ir ievērojams ieguldījums mākslinieka dzīves un daiļrades izpratnes veicināšanā.

Kontaktinformācija

Ir jautājumi? Rakstiet mums

Palīdzība

Seko mums

Saites