Apraksts

Priedītis, Normunds.  Augu ģeogrāfija un daudzveidība / Normunds Priedītis. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2009. - 176 lpp.
        ISBN 9789934008290.

Eksemplāri

Fonds Adrese Skaits Plaukts Pieejamība
Tehniskā pārvalde 14 1 Plauktā Var pasūtīt

Anotācija


Bioloģijas doktora Normunda Priedīša sarakstītā, bagātīgi ilustrētā enciklopēdija „Augu ģeogrāfija un daudzveidība” ir pirmais šāda veida oriģināldarbs latviešu valodā. Tajā atrodamas vismaz īsas uzziņas par visām pasaulē sastopamajām 446 augstāko augu – paparžaugu un sēklaugu – dzimtām. Ikviena no tām ir unikāla – katrai ir savas izskata, augšanas un izplatības īpatnības.
Grāmatas ievaddaļā sniegta pamatinformācija par pasaules augu valsts evolūciju, floras valstīm, veģetācijas tipiem, augu daudzveidības centriem un augu pielāgojumiem videi.
Enciklopēdijas izveidē izmantotas pasaulē atzītas klasifikācijas sistēmas, dzimtas lielākoties apskatītas nākamās augstākās taksonomiskās kategorijas – rindas – ietvaros. Enciklopēdijā dots katras rindas vispārīgs raksturojums, minētas tajā ietilpstošo dzimtu nozīmīgākās sugas, ātri atrodami statistiskie dati par augu rindām – dzimtu, ģinšu, sugu skaits –, kā arī attēlotas dzimtu izplatības kartes. Visām dzimtām doti nosaukumi latviešu valodā. Izklāsts ir veidots, domājot par plašu lasītāju loku – skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, tulkotājiem, ceļotājiem, ikvienu, kuru interesē daba un augu valsts.

Kontaktinformācija

Ir jautājumi? Rakstiet mums

Palīdzība

Seko mums

Saites