Apraksts

Šlāpins, Ilmārs, 1968-.  Jauno latviešu valoda / Ilmārs Šlāpins. - [Rīga] : Ascendum, c2013. - 173, [2] lpp. ; 15 cm. - (Satori bibliotēka). - Izdevējziņas precizētas ISBN aģentūrā.
        ISBN 9789934843518.
        Latviešu valoda - Lietojums - Vārdnīcas. Latviešu valoda - Žargons - Vārdnīcas. Latviešu valoda - Svešvārdi un frāzes - Vārdnīcas.

Eksemplāri

Fonds Adrese Skaits Plaukts Pieejamība
Izdevniecības daļa (SAKP) 01.1 1 Plauktā Var pasūtīt

Anotācija


Ilmārs Šlāpins kopš 1999. gada ir vācis jaunvārdu un jaunu vārda lietojumu piemērus, centies skaidrot to nozīmes un rast jaunas, izmantojot klasiskas un mazāk klasiskas etimoloģijas metodes, ik pa brīdim publicējot savus atradumus žurnāla "Rīgas Laiks" rubrikā "Jauno latviešu valoda". Tagad šīs piezīmes ir apkopotas vienā grāmatā, turpinot sēriju "Satori bibliotēka", kas tika aizsākta pirms gada – izdodot Riharda Bargā īsprozas krājumu "Tenkas".

Vārdnīcas "Jauno latviešu valoda" mērķis ir samierināt valodu ar tās lietotājiem, mēģināt pieņemt un saprast jaunvārdus un jaunas nozīmes, kas ieliktas vecajos vārdos, adoptēt aizgūtos vārdus-migrantus no citām valodām, pret kuriem parasti izturamies ar gluži vai ksenofobisku naidu.

Kontaktinformācija

Ir jautājumi? Rakstiet mums

Palīdzība

Seko mums

Saites