Description

TITLE Laiks, telpa, vadonis : autoritārisma kultūra Latvijā, 1934-1940 / Deniss Hanovs, Valdis Tēraudkalns.
PUBLISHER/YEAR Rīga
Zinātne
2012
PHYSICAL DESCRIPTION - 326 lpp. : il.
BIBLIOGRAPHY Ietver bibliogr. ([303.]-320. lpp.) un rād. ([321.]-326. lpp.)
PERSON AS SUBJECT Ulmanis, Kārlis 1877-1942.
GEOGRAPH. SUBJECT Latvija - Vēsture - Autoritatīvais režīms, 1934-1940
SUBJECT Prezidenti - Latvija - Biogrāfijas
Latvija - Vēsture - Autoritatīvais režīms, 1934-1940
ADDED NAME Tēraudkalns, Valdis 1964- aut
ISBN 9789984879024
UDC NUMBER 94

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 On a shelf Available to order

Annotation


Dr. art. Denisa Hanova un Dr. phil. Valda Tēraudkalna pētījums nav hronoloģisks Ulmaņa dzīves izklāsts un analīze. Autori nav arī meklējuši atbildes uz jautājumiem par iemesliem, kas noveda pie apvērsuma, bet gan centušies atklāt autoritārās ideoloģijas izpausmes un tās ietekmi uz valsts rituāliem, pārmaiņām pilsēttelpā, attieksmi pret reliģiju, mazākumtautībām, režīma definētajiem ienaidniekiem. Izmantojot pieejamos vēstures avotus, D. Hanovs un V. Tēraudkalns mūsdienīgā zinātniskā interpretācijā piedāvā „Ulmaņlaiku” dekonstrukciju.

Darbs ir par Latvijas autoritārā režīma (1934-1940) ideoloģiju un politisko komunikāciju – valsts svētkiem, rituāliem, pārmaiņām pilsēttelpā, režīma definētajiem ienaidniekiem, attieksmi pret reliģiju, mazākumtautībām un reģionālajām identitātēm. Pieejamo vēstures avotu mūsdienīga zinātniskā interpretācija piedāvā „Ulmaņlaiku” dekonstrukciju. Grāmatas pieteikumā teikts: „Rīgas centrā atrodas piemineklis cilvēkam, kas, atlaižot Saeimu, no politiķa kļuva par vadoni, Tēvijas tēvu, glābēju, jaunatnes sargu un pat pļaujas vairotāju. Kā tas notika? Kā vienas partijas līderim izdevās kļūt pa personu, kam Aspazija rakstīja slavinošas vārsmas, salīdzinot viņu ar vētru valdnieku?”

Ko mēs zinām par vienu no veiksmīgākajiem un pretrunīgākajiem Latvijas polittehnologiem – Kārli Ulmani? Tie ir jautājumi, kurus uzdevuši un uz kuriem atbildes meklē grāmatas autori, piedāvājot lasītājam neierastu skatījumu uz brīžiem jau par pašsaprotamiem kļuvušiem notikumiem.

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links