Description

TITLE Kapitālisms bez grima / Aigars Plotkāns.
PUBLISHER/YEAR Rīga
Dienas Grāmata
2011
PHYSICAL DESCRIPTION 184 lpp.
BIBLIOGRAPHY Ietver bibliogr. ([181.]-184. lpp.)
ISBN 9789984847887
UDC NUMBER 339.9

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 On a shelf Available to order

Annotation


Kapitālisma uzvaras gājiens turpinās. Tā vien šķiet, ka kapitālisms ir vienīgā dzīvotspējīgā ideoloģija, filozofija, sociālo un ekonomisko attiecību forma. Brīvā tirgus ekonomikai nav dzīvotspējīgas alternatīvas. Cilvēces attīstība ir pakļauta vienam globāli pieņemamam scenārijam. Bet ja nu pasaules izvēlētais ceļš ir aplams? Šodien apstrīdēt kapitālisma priekšrocības ir tas pats, kas iebilst pret gravitācijas likumu vai Mēness fāzēm. Grūti ir iet pret straumi — pat tad, ja zini, ka tavs ceļš ir pareizs. Latvijas “mežonīgā kapitālisma” pieredze ir skarba. Demokrātija ir vāra komprese pieaugošai ekonomiskajai nevienlīdzībai, bezdarbam un sociālo garantiju trūkumam. Eiropa mūs slavē par bezprecedenta izturību, paklausību un inertumu. Var jau būt, ka kapitālisms ir iespēju iekārta, izaugsmes garants un demokrātijas sargs, tomēr ne zināšanas, ne pieredze, ne darba mīlestība nav tās īpašības, kas garantē cilvēka cienīgu dzīvi.

Visas līdzšinējās kapitālisma alternatīvas ir šaura neapmierināto loka pseidozinātniskās pieejas rezultāts, tomēr ar neapbruņotu aci ir redzams, ka esošās sociālās, ekonomiskās un politiskās sistēmas nav pareizas. Ko darīt? Mēs varam runāt un meklēt risinājumu kopīgi, sākot ar izpēti — ar kapitālisma tīri nomazgātu seju, bez grima. Varbūt kāds iesīkstējis prāts atmodīsies. Kāds nemierpilns prāts atradīs savus līdzdomātājus. Kāda šaubas gūs apstiprinājumu vai noliegumu. Katrs ceļš sākas ar pirmo soli. Aigars Plotkāns

“Kapitālisms bez grima” ietver sevī sekojošas pamattēmas:
- Valsts un sabiedrība. Vai pastāv “pareizais” modelis?
- Kultūra un ekonomika. Kā caur definīcijām ieraudzīt gaismu tuneļa galā?
- Kapitālisma ideoloģija. Kādi ir ekonomisko attiecību principi?
- Kapitālisma problēmu un pretrunu loks. Un kas to rada?
- ES un globālā ekonomiskā sistēma. Kur ir mūsu “vieta”?
- Latvijas ekonomiskais fenomens. Ko darīt?
- Kapitālisma strupceļa pārvarēšanas vīzija. Vai darīsim?

Katra grāmatas pamatdoma ir papildināta ar piemēriem, analīzi un dažādu nozaru ekspertu viedokļiem. “Kapitālisms bez grima” ir gan zinātnisks darbs, gan emocionāls vēstījums, tā ir grāmata par mūsu “mežonīgā kapitālisma” pieredzi… un tā ir arī vilšanās dienasgrāmata, rūgtās pieredzes analīze un nevienaldzīgo pretestības deklarācija.

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links