Description

TITLE Mazas vietas - lieli jautājumi : ievads sociālantropoloģijā / Tomass Hillanns Ēriksens ; no norvēģu valodas tulkojusi Agnese Cimdiņa.
PUBLISHER/YEAR Rīga
LU Akadēmiskais apgāds
2010
PHYSICAL DESCRIPTION - 526 lpp. : il.
BIBLIOGRAPHY Ietver bibliogr. ([483.]-508. lpp.) un rād. ([511.]-515., [517.]-526. lpp.)
SUBJECT Etnoloģija
ISBN 9789984452470
UDC NUMBER 316

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 On a shelf Available to order

Annotation


Kāpēc multikulturālisma jēdziens ir maldinošs? Kas kopīgs reliģijai, zinātnei un maģijai? Kā funkcionē politika un ekonomika sabiedrībās, kur neeksistē nauda un valsts pārvalde? Kāda ir radniecības nozīme sabiedrībā un cilvēka dzīvē? Grāmatā aplūkotajos antropoloģiskos pētījumos var rast atbildi ne tikai uz šiem jautājumiem. Lai cik eksotiskas, kaitinošas, dīvainas vai nepareizas mums šķistu svešās kultūras, to apjēgsmei un izprašanai nepieciešama teorētiska, analītiska un metodiska pieeja. Šī grāmata sniedz dziļu ieskatu gan sociālantropoloģijas vēsturē, teorijā un metodoloģijā, gan arī pasaules sociokulturālajā daudzveidībā.

Grāmata strukturēta 18 nodaļās, kopā ar tulkotājas ievadu un antropoloģijas terminu skaidrojumiem veidojot 528 lappuses. Lai cik eksotiskas, interesantas, arī nepareizas, kaitinošas vai dīvainas mums šķistu citas kultūras, tās izprast un tajās iejusties nav viegli, jo tam vajadzīgi konkrēti analītiski, metodiski un teorētiski instrumenti. T.H.Ēriksena grāmata ir kā atslēga, kas iepazīstina mūs gan ar kultūru un sabiedrību izpratnei nepieciešamajiem instrumentiem, gan ar pasaules sociālkulturālo daudzveidību.

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links