Description

TITLE Paaudžu nomaiņa un migrācija Latvijā : [rakstu krāj.] / Stratēģiskās analīzes komisija ; zin. red. un priekšv. aut. Pēteris Zvidriņš ; red. Aivars Kļaviņš ; Kristīnes Plūksnas vāka dizains.
PUBLISHER/YEAR Rīga
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
Zinātne
2007
PHYSICAL DESCRIPTION - 213 lpp. : diagr., tab., kartes.
BIBLIOGRAPHY Bibliogr. rakstu beigās.
NOTES Par aut.: [209.]-213. lpp.
GEOGRAPH. SUBJECT Latvija - Iedzīvotāji - Pētniecība
ISBN 9789984808192
UDC NUMBER 314

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 On a shelf Available to order

Annotation


Publikācijā ir ietverti dažādu nozaru speciālistu - demogrāfu, statistiķu, politologu, sociologu, ģeogrāfu, epidemiologu - raksti par paaudžu nomaiņas un migrācijas aktuāliem jautājumiem Latvijā.

Vairāki krājuma raksti skar iedzīvotāju attīstības kvalitatīvos aspektus (veselību, dzīvotspēju u.c.). Pirmo reizi demogrāfiskās situācijas raksturošanai akcentēti izvēlēts reģionālais skatījums par sešiem LR statistikas reģioniem.

Mūsdienās Eiropā un Latvijā aktuāls ir iedzīvotāju novecošanās jautājums. Pētniecībā visai svarīgi ir noskaidrot šīs parādības cēloņus un sekas. Latvijā joprojām attīstās depopulācijas process, tādēļ nozīmīgi ir padziļināti pētīt laulātības, dzimstības un mirstības procesus. Šiem jautājumiem veltīti vairāki krājuma raksti.

Pēc iestāšanās ES pastiprinājās emigrācijas plūsmas, sekmējot iedzīvotāju kopskaita sistemātisku samazināšanos. Jau šodien vairākās profesiju grupās un pat nozarēs trūkst strādājošo. Darbaspēka deficīts var bremzēt mūsu dzīves līmeņa kāpumu. Aizvien aktuālāks kļūst jautājums par imigrantu uzņemšanu un viesstrādnieku piesaistīšanu. Tāpat kā iepriekšējos divos demogrāfiskajai tematikai veltītajos SAK rakstu krājumos arī šajā sniegts ieskats valsts demogrāfiskās nākotnes redzējumos.

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links