Description

TITLE Runas prasme saziņā: monogrāfija par komunikatīvās kompetences veidošanos runas apguves procesā
PUBLISHER/YEAR Rīga
Turība
2005
PHYSICAL DESCRIPTION 688 lpp.
ISBN 9984766616
UDC NUMBER 808.5

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 808.5 On a shelf Available to order

Annotation


Komunikatīvo prasmju attīstīšana ir svarīgs cilvēka kvalitātes aspekts.
Par šīs grāmatas mērķi izvirzās nepieciešamība akcentēt un rosināt runas prasmju attīstību kā vidusskolēniem un viņu skolotājiem, tā arī studentiem un viņu docētājiem.

Autors Edgars Kramiņš dzimis 1964. gadā, studējis muzikālo teātru režiju, vokālo pedagoģiju, komunikāciju un kultūrpolitikas zinātnes.
Pēdējo 16 gadu laikā strādājis par docētāju un konsultantu Rīgas Stradiņa univesitātē, Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas institūtā, Starptautiskajā praktiskās psiholoģijas institūtā, Latvijas Policijas akadēmijā, Biznesa augstskolā Turība, Latvijas Pašvaldību konsultāciju centrā, Latvijas Televīzijā, Restorānu servisa skolā, Muzikālo teātru aktieru skolā, Latvijas Pašvaldību mācību centrā, Latvijas Krājbankas mācību centrā un citos pieaugušo izglītības centros. Ir vairāku zinātnisko publikāciju autors. Vadījis arī dažādas kultūras iestādes privātajā sektorā.

Runas apguves pamatā ir ķermeņa un balss aparāta vienotas darbības princips, kas paredz izpildošās meistarības elementu - elpošanas, artikulācijas, runas tehnikas, ķermeņa motorikas, fonētiskās dzirdes, redzes un citu sajūtu konsolidāciju. Tāpēc līdzās teorētiskajam izklāstam katras nodalās beigās pievienoti vingrinājumi arvien vairāk pārejot uz patstāvīgu mācīšanos, arī runas prasmju pinveidā nozīmīgi vingrinājumu apguvē ir izmantot strukturēti variatīvu pieeju.

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links