Description

TITLE Rīgas Jūgendstils : [ceļvedis] / Silvija Grosa.
PUBLISHER/YEAR Rīga
Jumava
[2005]
PHYSICAL DESCRIPTION 48 lpp.
GEOGRAPH. SUBJECT Latvija - Rīga
SUBJECT Latvija - Rīga
ISBN 9984059561
UDC NUMBER 72

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 7 On a shelf Available to order

Annotation


Apgāds “Jumava” un mākslas zinātniece Silvija Grosa aicina ikvienu rīdzinieku un Rīgas pilsētas viesi doties burvīgā pastaigā pa Rīgu jūgendstila laikmetā kopā ar ceļvedi “Rīgas jūgendstils”. Ceļvedis izdots latviešu, angļu un vācu valodā.

Gadsimtu gaitā Rīgas arhitektūra daudzkārt mainījusies, un pilsēta glabā pārmaiņu pēdas. Tomēr tikai daži laikmeti Rīgas attīstībā ir atstājuši tik paliekošas liecības kā deviņpadsmitā un divdesmitā gadsimta mija, kad arhitektūrā ienāca jūgendstils – stils, kura nosaukumu visbiežāk lietojam, raksturojot tā laika Rīgas būvmākslu. Grāmatas autore iepazīstina ar Rīgas jūgendstila vēsturi, ievērojamākajām jūgendstila ēkām pilsētā, to arhitektiem un iemītniekiem. Ceļvedi papildina kvalitatīvas fotogrāfijas, kā arī karte, kas palīdzēs orientēties Rīgas vēsturiskajā centrā.

“Mēs varam pamatoti lepoties ar daudzajām jūgendstila laikmeta celtnēm, kuru vidū atrodami patiesi spoži darbi,” raksta grāmatas autore Silvija Grosa. “Pirms nodoties to apskatei, jāņem vērā pārmaiņu process, kas skāris 19. un 20. gadsimta mijas namus. Tas raisa radikāli pretējas izjūtas, arī nožēlu par zudušām celtnēm, iznīcinātajām un sabojātajām mazajām detaļām – logu rāmjiem, vitrāžām, keramikas flīžu paneļiem. Tomēr iespēja aplūkot vairākus pēdējo gadu gaitā restaurētus namus un interjeru apdares ļauj izjust jūgendstila laikmeta mākslas īpašo valdzinājumu no pat Vecrīgas līdz Rīgas nomalēm.”

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links