Description

TITLE Modernā apgāde : Labāk, lētāk un laikā / Gundars Ķeniņš-Kings.
PUBLISHER/YEAR Rīga
Valters un Rapa
2000
PHYSICAL DESCRIPTION 239 lpp.
BIBLIOGRAPHY Bibliogr.: 233.-235.lpp.
ISBN 9984595498
UDC NUMBER 658

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 658 On a shelf Available to order

Annotation


Balstoties gan uz ārzemju, gan arī uz dažu Latvijas uzņēmumu pieredzi, profesors G. Ķeniņš-Kings analizē un teorētiski pamato to, kā uzlabot uzņēmuma darbību apgādes jomā. Grāmatā apskatīti svarīgi apgādes un uzņēmumu darbības jautājumi, piemēram, attiecības starp pārdevēju un pircēju, to uzlabošanas iespējas, ilgtermiņa un īstermiņa sadarbības varianti, un parādīts, kā labāk organizēt preču sadali un piegādi.
Darbā sniegtās zināšanas palīdz labāk izprast dažādus sadarbības procesus arī citās valstīs Eiropā un Amerikā un līdz ar to kļūt par līdzvērtīgiem partneriem darījumos, kas saistīti ar pirkšanu un pārdošanu.
Gundars Ķeniņš-Kings, vairāku grāmatu un zinātnisku rakstu autors, latviešiem ir mazāk pazīstams kā modernās apgādes eksperts. Ar izcilību beidzis ASV Armijas apgādes skolu, viņš kļūst par aviotransporta firmas Boeing ilgtermiņa apgādes politikas iniciatoru. Vēlāk profesors G. Ķeniņš-Kings izveido maģistrantūras studiju programmu ASV Kara flotes augstskolā Monterejā un apmācības kursu Gaisa spēku sistēmu komandai Sietlā un kara flotes bāzēs Rietumkrastā un Havaju salās.

Autors paskaidro, ka savai grāmatai viņš izvēlējies vārdu apgāde kā plašāko no vairākiem iespējamiem jēdzieniem, jo Latvijā ierastais termins "loģistika" nav sinonīms tādam jēdzienam par apgādi, kā tas izveidojies Amerikā un kā es to izprotu pats (8. lp.). Ir ļoti svarīgi izcelt kvalitātes kultūru, kam tiek veltīta 13. nodaļa. Brīvā tirgus sistēmā valda godīgi darījumi. Biznesa cilvēki viens otram uzticas, bet "pārejas valstīs" ļoti Bieži valda pilnīga neuzticēšanās pāriniekiem saimnieciskos darījumos. Lielajā Krievijā visvisādi "biznesmeņi" ļoti daudz pērk un pārdod, bet neviens lāgā negrib norēķināties, par pirkumu samaksāt. Šāda rīcība zināmā mērā joprojām pamatojas komūnistiskā un antikapitalistiskā domāšanā, t.i., tie, kas kaut ko nopelna, taču vienmēr "izsūc darbaļaužu asinis" vai: "tas jau būs mani piekrāpis, tik lēti to nopircis." No Rietumos pilnīgi pašsaprotāma ekonomikas teorijas viedokļa saimnieciskos darījumos iegūst kā pārdevējs, tā arī pircējs. Bieži runājam par tā saukto spēļu teoriju: pokers ir spēle ar nulles rezultātu (zero-sum game), bet starptautiskai tirdzniecībai gandrīz vienmēr ir pozitīvs rezultāts, uz ko jau norādīja Adams Smits 1776. gadā! Ilgstspējīgos sakaros saimnieciskā dzīvē vienmēr uzvarēs godīgums un ieguvumu līdzsvars - abi partneri būs apmierināti. Turpretim Latvijā progresu visvairāk kavē apgādnieku pasīvitāte, neprasme veidot labas attiecības, savstarpējs aizdomīgums un neuzticība un, protams, sava daļa korupcijas, kas dominē Latvijas saimnieciskajā dzīvē (199).

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links