Description

AUTHOR Torgāns, Kalvis, 1939-
TITLE Jurisprudence, tiesu darbs, likumu pilnveidošana : raksti, 2010-2020 / Kalvis Torgāns.
PHYSICAL DESCRIPTION - 607 lpp., 1 nenumurēta lp. ielīme : portrets ; 23 cm.
BIBLIOGRAPHY Bibliogrāfija zemsvītras piezīmēs
PERSON AS SUBJECT Torgāns, Kalvis 1939- dpc Attēlā redzamā persona
Torgāns, Kalvis 1939- Apbalvojumi, godalgas utt.
ISBN 9789934508806
UDC NUMBER 34

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 34 On a shelf Available to order

Annotation


Izcilā Latvijas tiesību zinātnieka Kalvja Torgāna rakstu apkopojums “Jurisprudence. Tiesu darbs. Likumu pilnveidošana. Raksti 2010–2020.” tapis, atlasot laikā no 2010. gada sākuma līdz 2020. gada februārim publicētos K.Torgāna rakstus. Tagad tie atrodami vienkopus vienā grāmatā. Tajā ievietoti arī trīs agrāk nepublicēti raksti.

Lasītāju ērtībai un pārskatāmībai raksti sakārtoti nodaļās pēc tajās aplūkotajām tēmām. Šādas nodaļas pavisam ir piecas: priekšplānā likti juridiskās zinātnes problēmām veltītie raksti “Tiesību zinātnes attīstība un problēmas”. Tai seko aplūkojamo jautājumu ziņā daudzpusīgākā nodaļa “Civiltiesību un civilprocesa problēmas”. Ar piemēriem no tiesu prakses izgaismoti trūkumi tiesu dabā nodaļā “Tiesu darba kvalitāte, tiesneša neatkarība un atbildība”. Vieglāk lasāmi, taču interesanti raksti apkopoti pēdējās divās nodaļās “Autora intervijas, izdevumu priekšvārdi un runas” un “Par autoru. Atzinības autoram.” Šāds tēmu izkārtojums palīdzēs lasītājam izvēlēties tieši viņam interesējošo tēmu.

Pārskatu par laikā no 2010. līdz 2020. gadam K.Torgāna sarakstītajām un ar K.Torgāna līdzdalību tapušajām grāmatām sniedz pielikums grāmatas beigās, kur ievietots šo grāmatu saraksts.

Jādomā, ka K.Torgāna pēdējos desmit gados sarakstītais, autora vārdiem runājot, “nebūt nav zaudējis savu aktualitāti” arī šodien.

Jāatzīst, ka K.Torgāna darbus raksturo ne tikai to augstais zinātniskais līmenis, bet arī interesantais domas izklāsts un labā valoda, kas padara tekstu labāk uztveramu.

K.Torgāna rakstu apkopojums būs noderīgs jurisprudences studentiem, tiesnešiem un advokātiem, kā arī ikvienam, kuram interesē kvalitatīva juridisko jautājumu analīze.

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links