Description

TITLE Latvijas valsts dibinātāji / Proj. vad. Irina Zeibārte, bibliogr. eseju aut. Tālis Vigo Pumpuriņš, ievadsesijas aut. un bibliogr. eseju līdzaut. Imants Cīrulis, Toms Ķikuts, māksl. Valdis Villerušs.
EDITION Grāmata izdota Latvijas valsts simtgades projekta "Latvijas gadsimts" ietvaros
PHYSICAL DESCRIPTION 412, [2] lpp.
ISBN 9789984747453
UDC NUMBER 94

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 94 Is checked out Issued until 06.06.2019

Annotation


Latvijas Nacionālais vēstures muzejs laidis klajā biogrāfisku grāmatu "Latvijas valsts dibinātāji" – par 39 personībām – Latvijas Tautas padomes locekļiem, kuri 1918. gada 18. novembrī pasludināja neatkarīgu Latvijas Republiku.
Apjomīgajā izdevumā pirmoreiz sniegta iespēja vienkopus un padziļināti izzināt valsts dibinātāju devumu Latvijas tapšanā, tuvplānā ieraudzīt 39 ļoti dažādus dzīvesgājumus, spilgtas sava laikmeta personības. Tās izceltas arī 68 muzeju kopizstādē "Latvijas gadsimts". Tomēr tik pamatīgi valsts proklamētāju dzīvesstāsti izpētīti tikai nesen. Esejās lasītāja skatam pietuvināts tieši valsts dibināšanas mirklis 1918. gadā, ceļš uz to cauri 1. pasaules karam un revolūcijām, kā arī pirmie jaunās Latvijas Republikas soļi.
Grāmatā izmantots plašs ilustratīvo materiālu klāsts no Latvijas un ārvalstu muzejiem, arhīviem un bibliotēkām, kā arī līdz šim nepublicētas fotogrāfijas no vairāku valsts dibinātāju dzimtu privātkolekcijām.

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links