Description

TITLE Latvijas Republikas Pagaidu valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās, 1918-1920 : veltījums Latvijas Republikas pasludināšanas 95. gadadienai / [grāmatas veidotāji: Barba Ekmane ... [u.c.] ; projekta vadītāja Līga Peinberga ; redaktore Ilze Antēna ; Valsts kanceleja].
PUBLISHER/YEAR Rīga
Latvijas Vēstnesis
c2013
PHYSICAL DESCRIPTION - 799 lpp. : il., faks., portr. ; 27 cm.
BIBLIOGRAPHY Bibliogrāfija: 773.-778. lpp. un atsaucēs, personu rādītājs: 779.-783. lpp.
NOTES "Valsts kanceleja kopīgi ar VSIA "Latvijas Vēstnesis"un sadarbībā ar Latvijas kara muzeju, Latvijas Nacionālo arhīvu, Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju"--Titlp. otrā pusē.
Dāvinātājs: Latvijas Grāmatizdevēju asociācija LNB
ADDED NAME Ekmane, Barba 1974- aut Autors
Peinberga, Līga pdr Projekta direktors
Antēna, Ilze 1960- edt Redaktors
Valsts kanceleja (Latvija)
ISBN 9789984840277
UDC NUMBER "1918/1920"
94 "1918/1920"

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 94 On a shelf Available to order

Annotation


Apjomīga un faktogrāfiski bagāta grāmata, kas izdota par godu Latvijas 95 gadu jubilejai un veltīta Latvijas valsts pirmsākumiem - laikam, kad sāka veidoties valsts dienests. 

Izdevumā pirmo reizi publicēti visi Latvijas Tautas padomes pilnvarotās Pagaidu vadības sēžu protokoli, kas papildināti ar komentāriem, svarīgāko vēstures notikumu aprakstiem, fragmentiem no notikumu dalībnieku atmiņām un dienasgrāmatām, to laiku raksturojošu informāciju no preses izdevumiem, kā arī ar fotogrāfijām, attēliem un dokumentiem.

Astoņsimt lappušu biezā grāmata tapusi tās idejas autora un projekta virzītāja - Valsts kancelejas - un oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" sadarbībā kopīgi ar Latvijas Kara muzeju, Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvu, Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, ar Lauku atbalsta dienesta un AS "Latvenergo" atbalstu. 

Grāmatu īpašu dara mākslinieces Ditas Pences veidotais maketa un vāka mākslinieciskais noformējums, ko poligrāfiski augstvērtīgā izpildījumā īstenojusi Jelgavas tipogrāfija. 

Ikviens interesents grāmatas lappusēs varēs rast atbildes uz jautājumiem – kas bija cilvēki, kuri pirmie stājās jaunās valsts dienestā, kas bija "republika uz ūdens", kāpēc Liepāju var dēvēt par Latvijas pagaidu galvaspilsētu un cik daudzu valstu, valdību un pilsētu izlaistās naudaszīmēs bija jāorientējas Latvijas iedzīvotājiem ikdienas maksājumos? Grāmata bagāta arī ar daudziem citiem interesantiem faktiem.

Izdevums saņēmis gada balvu un diplomu Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotajā grāmatu mākslas konkursā „Zelta ābele 2013” nominācijā „Zinātniskā literatūra”, kā arī Baltijas grāmatu mākslas konkursa diplomu.

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links