Description

AUTHOR Stranga, Aivars, 1954-
TITLE Latvijas ārējie ekonomiskie sakari. 1919.-1940. gads. Attiecības ar lielvalstīm (saimnieciskie, politiskie, diplomātiskie aspekti) : The foreign economic relations of Latvia. 1919-1940. Relations with the great powers (economic, political and diplomatic aspects) / Aivars Stranga ; [redakcionālā padome: Ilgvars Misāns (galv. red.) ... [u.c.]].
PUBLISHER/YEAR [Rīga]
LU Akadēmiskais apgāds
2015
PHYSICAL DESCRIPTION - 439 lpp. : il., faks. ; 22 cm.
BIBLIOGRAPHY Bibliogrāfija nodaļu beigās un rādītājs: 434,-439. lpp.
ISBN 9789934180774
UDC NUMBER 339.9

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 On a shelf Available to order

Annotation


Jau no Latvijas neatkarības sākuma ekonomiskajām attiecībām ar lielvalstīm, īpaši ar Angliju un Vāciju, bija milzīga nozīme Latvijas dzīvē. Valstij bija vitāla nepieciešamība eksportēt  lauksaimniecības produkciju un izejvielas, importēt rūpniecisko produkciju un arī lauksaimniecības preces, bija nepieciešams arī ārzemju kapitāls tautsaimniecības atjaunošanai un attīstībai. Latvijai bija lielas cerības, īpaši 20. gadu sākumā, ka tā būs kā tilts tranzītam no rietumiem uz Krieviju un no Krievijas uz rietumiem.
20. gs. 30. gados, kuriem ir veltīta grāmatas lielākā daļa, Latvijas ārējās tirdzniecības loma valsts saimnieciskajā un pat ārpolitiskajā dzīvē pieauga, un tajā parādījās vairākas jaunas, pat liktenīgas iezīmes. Gan Latvijas ekonomiskās attiecības ar lielvalstīm, gan lielvalstu ekonomiskā politika pret Latviju nebija tikai saimnieciskas dabas jautājums, bet ietvēra arī ārpolitikas un diplomātijas problēmas.
Grāmata ir uzrakstīta, izmantojot plašu un daudzveidīgu avotu klāstu. Lai gan Latvijas ārējo ekonomisko sakaru jautājums ir aplūkots vairākos darbos, vienā izdevumā Latvijas attiecības ar lielvalstīm visā valsts neatkarības pastāvēšanās posmā līdz šim nav apskatītas.

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links