Description

Leader01030nam a2200313 a 4500
0011013569
003LB
00520121115130722.0
008121108s2012 lv ad b 001 0 lav d
020 a: 9789934112102
040 d: LB
0411 a: lavh: eng
080 a: 159.9
1001 a: Kānemans, Daniels
24010a: Thinking, fast and slow
24510a: Domā ātri, domā lēnāmc: Daniels Kānemans ; no angļu valodas tulkoja Kristīna Blaua, Normunds Pukjans, Signe Skujeniece
260 a: Rīgab: Jumavac: [2012]
300 a: 550 lpp.b: graf., il.
504 a: Ietver bibliogrāfiju ([513.]-514. lpp.) un rādītāju ([547.]-550. lpp.)
650 4a: Doma un domāšana
650 4a: Lēmumu pieņemšana
650 4a: Intuīcija
650 4a: Spriešana
7001#a: Kahneman, Daniel
990##a: 159.9

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 Is checked out
1 On a shelf Available to order

Annotation


Izdevniecība Jumava sadarbībā ar Lattelecom laidusi klajā pasaulslavenā autora Daniela Kānemana (Daniel Kahneman) grāmatu „Domā ātri, domā lēnām” (Thinking, fast and slow), kas atzīta par vienu no labākajām 2011. gada grāmatām.

Nobela prēmijas laureāta ekonomikā Daniela Kānemana grāmatas „Domā ātri, domā lēnām” fokusā ir virtuoza lēmumu pieņemšanas tehnika, kas noder ne tikai biznesā vai politikā, bet arī ikdienā, pieņemot vai noraidot kādu izvēli. Teju piecsimt lappušu biezā grāmata ir darbs, kas apkopo vairāku gadu pētījumus un uzskatāma par nozīmīgu ieguldījumu biznesa psiholoģijā. Autors analizē veidus, kā ikdienā domājam, pieņemam lēmumus un kāda ir intuīcijas loma un aizspriedumu ietekme.

Grāmatā aprakstītas tādas tēmas kā uzmanība, izziņa, spriedumu rašanās mehānismi, intuīcija, lēmumu pieņemšanas teorijas u.c., kas ir būtiski priekšnosacījumi pareizas izvēles izdarīšanā un risinājuma atrašanā.

Ekonomists un politiķis Roberts Zīle norāda: „Uz realitāti, nevis mūsu iedomām balstītu spriedumu izdarīšana un no tiem izrietošu lēmumu pieņemšana, iespējams, ir galvenā politiķu atbildības pazīme. Taču grāmata "Domā ātri, domā lēnām" ir veltīta ikvienam, kurš vēlas labāk izprast pats sevi un sava prāta maldīgo pieņēmumu cēloņus”.

DNB bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš pēc grāmatas izlasīšanas secina: „Daniela Kānemana grāmata mani uzrunāja ļoti personiski. Tā brīdina par kļūdām, kuras var pieļaut, paļaujoties uz intuīciju, taču arī informē par tās spēku. No vienas puses, „Domā ātri, domā lēnām” ir cilvēku muļķības enciklopēdija, no otras puses, tā ir arī pamācība par to, kā savus prāta resursus izlietot efektīvi. Es neteiktu, ka grāmatu ir ļoti viegli lasīt, tas ir drīzāk darbs, nevis izklaide. Taču tā ir ļoti pamatīga un sistemātiska, izlasot grāmatu līdz pusei, bija sajūta, ka daudz ko zaudēšu, ja neizlasīšu to līdz galam”.

Savukārt Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis uzsver: „Lēmumu pieņemšana ir nozīmīga vadītāja darba sastāvdaļa, kas kopā ar profesionālajām zināšanām, vērtīgu pieredzi un labu komandu palielina organizācijas konkurētspēju un pat ietekmē nozares attīstības tempus. Biznesa vidē lēmumu pieņemšanas prasme ir sinonīms jēdzienam — ātri un drosmīgi, ko diktē nepieciešamība apsteigt konkurentus. Grāmata, kura palīdzēs pieņemt svarīgus lēmumus ātri un pareizi”.

Par „Domā ātri, domā lēnām” atzinīgi izteikušies arī tādi laikraksti kā „The Economist”, „NewYork Times Book Review”, „A Globe and Mail”,” The Wall Street Journal” u.c.

«Daniela Kānemana «Domā ātri, domā lēnām» ir meistardarbs… Tas ir viens no interesantākajiem atziņu krājumiem par cilvēka apziņu, ko jelkad esmu lasījis.»

Viljams Īsterlijs, Financial Times

«Dziļdomīga… Koperniks izcēla Zemi ārā no Visuma centra, Darvins nogāza cilvēku no bioloģiskā pjedestāla, un Kānemans pierāda, ka mēs neesam saprātīguma paraugi, par kādiem sevi uzskatām.»

The Economist

«Zīmīgs intelektuāls notikums… Kānemana un Tverskija darbs ir izšķirošs pagrieziena punkts veidā, kā mēs uztveram sevi.»

Deivids Brukss, The New York Times

«Kānemana tik aizkustinoši vienkāršie eksperimenti ir būtiski izmainījuši mūsu domas par domāšanas procesiem.»

Džons Lērers,The Wall Street Journal

Daniels Kānemans savā novatoriskajā grāmatā «Domā ātri, domā lēnām» atklāj apziņas pasauli, izskaidrojot divas sistēmas, kas nosaka mūsu domāšanas veidu. 1. sistēma ir ātra, intuitīva un emocionāla; 2. sistēma ir lēnāka, apdomīgāka un loģiskāka.

Iesaistot lasītāju spraigā sarunā par domāšanas procesu, autors parāda, kādos aspektos varam un kādos nevaram uzticēties intuīcijai, kā savukārt gūt labumu no lēnās domāšanas priekšrocībām. Viņš piedāvā praktiskas un apgaismojošas atziņas par izvēļu izdarīšanu biznesā un personīgajā dzīvē, kas noderēs ikvienam lasītājam.

«Domā ātri, domā lēnām» — grāmata, kas izmainīs jūsu domāšanas veidu!

«Lēmumu pieņemšana ir nozīmīga vadītāja darba sastāvdaļa, kas kopā ar pro- fesionālajām zināšanām, vērtīgu pieredzi un labu komandu palielina organizācijas konkurētspēju un pat ietekmē nozares attīstības tempus. Biznesa vidē lēmumu pie- ņemšanas prasme ir sinonīms jēdzienam — ātri un drosmīgi, ko diktē nepiecieša- mība apsteigt konkurentus.

Grāmata, kura palīdzēs pieņemt svarīgus lēmumus ātri un pareizi.»

Juris Gulbis,
Lattelecom
valdes priekšsēdētājs

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links