Description

Klišāns, Valdis, 1964-.  Latvijas valsts stāsts : 20.-21. gadsimts / Valdis Klišāns ; redaktori: Juris Goldmanis, Vija Kilbloka ; fotogrāfiju autori: U. Briedis, A. Durands, N. Ebdens [un vēl 18 fotogrāfi] ; vāka un dizaina autors Aigars Truhins. - Rīga : Zvaigzne ABC, [2018]. - [Jelgava] : Jelgavas tipogrāfija. , ©2018. - 128 lpp. : faksimili, ilustrācijas, kartes, portreti ; 30 cm + 4 pielikumi. - Grāmata "Latvijas valsts stāsts" iepazīstina lasītājus ar Latvijas vēsturi 100 gadu garumā. Tas ir stāsts par to, kā sabruka vecā pasaules kārtība Pirmajā pasaules karā, kā uz sabrukušo impēriju drupām notika jaunās Latvijas valsts proklamēšana, kā Neatkarības karā tika izcīnīta valstiskā neatkarība, kā Latvijas Republika uzplauka un ar kādiem izaicinājumiem sastapās t. s. "miera laikos", kā mūsu valsts tika ciniski iznīcināta Otrā pasaules kara laikā un ko Latvijas sabiedrībai nozīmēja padomju okupācijas gadi, kā šķietami visbezcerīgākajā laikā aizsākās latviešu tautas Trešā atmoda. Tas arī ir stāsts par šķietami neseno pagātni – neviennozīmīgi vērtējamo valsts atjaunotnes procesu 20. un 21. gadsimta mijā. Katrā šajā Latvijas vēstures epizodē izcēlušies savi varoņi un antivaroņi, kuru biogrāfiskie dati papildina mūsu valsts un tautas stāstu. Grāmatas saturu bagātina vairāk kā 300 fotogrāfijas, kā arī daudzi zīmējumi, plakāti un kartes. - Fotogrāfi arī: G. Gailītis, G. Janaitis, V. Klišāns, A. Lapiņš, Ž. Legzdiņš, A. Lūsas, P. Lūse, G. Lūsis, O. Martinsons, A. Olanders, E. Pālēns, E. Repšs, V. Rīdzenieks, J. Rutkis, V. Semjonovs, A. Štamguts, J. Tālbergs, I. Vārpa. . - Pielikumos (pastkastītēs) ievietotas laikmeta liecības – preses fragmenti, atklātnes, apsveikumu kartītes.
        ISBN 9789934068041.
        Laikraksti.
        Latvija - Vēsture - 20 gs. Latvija - Vēsture - 21 gs.
        Atklātnes. Avoti. Hronoloģija.

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 94 On a shelf Available to order

Annotation


Grāmata „Latvijas valsts stāsts” iepazīstina lasītājus ar Latvijas vēsturi vairāk kā 100 gadu garumā. Tas ir stāsts par to, kā sabruka vecā pasaules kārtība Pirmajā pasaules karā, kā uz sabrukušo impēriju drupām notika jaunās Latvijas valsts proklamēšana, kā Neatkarības karā tika izcīnīta valstiskā neatkarība, kā Latvijas Republika uzplauka un ar kādiem izaicinājumiem sastapās t. s. „miera laikos”, kā mūsu valsts tika ciniski iznīcināta Otrā pasaules kara laikā un ko Latvijas sabiedrībai nozīmēja padomju okupācijas ilgie gadi, kā šķietami visbezcerīgākajā laikā aizsākās latviešu tautas Trešā atmoda, kā arī tas ir stāsts par šķietami neseno pagātni – neviennozīmīgi vērtējamo valsts atjaunotnes procesu 20. un 21. gadsimta mijā.

Katrā šajā Latvijas vēstures epizodē izcēlušies savi varoņi un antivaroņi, kuru biogrāfiskie dati papildina mūsu valsts un tautas stāstu un nereti liecina par dramatiskiem kūleņiem un pretrunu pilniem pavērsieniem šo personību dzīvē.

Grāmatā ievietotas vairāk kā 300 fotogrāfijas, kā arī daudzi zīmējumi, plakāti un kartes, kas ilustrē vēstures procesus, faktus un objektus. Savukārt pielikumos (pastkastītēs) ievietotās laikmeta liecības – preses fragmenti, atklātnes u. c. – ļaus mūsdienu cilvēkiem pagājušos Latvijas vēstures laikus atdzīvināt un padarīt taustāmus.

Grāmata „Latvijas valsts stāsts” pilnveidos mūsu valsts vēstures izpratni – vienu no dzimtenes mīlestības un patriotisma pamatiem.

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links