Description

Strode, Raimonda, 1965-.  Latviešu rotas : no senatnes līdz mūsdienām / sastādītāja, teksta autore un mākslinieciskais noformējums: Raimonda Strode ; atbildīgā redaktore Anna Pavlovska. - [Rīga] : J.L.V., [2017]. - [Rīga] : Jumava. - 195, [4] lpp. : faksimili, ilustrācijas, kartes ; 20 cm. - Bibliogrāfija: [197.] lpp. - Saktu darināšanai Latvijā ir sena vēsture, un līdz ar tautas tērpu gadsimtu gaitā tā ir piedzīvojusi daudzas pārmaiņas. Rotas redzamā daļa ir funkcionālā nozīme un priekšmeta dekorējums, kamēr neredzamā aspekta nozīme guļ paslēpta formas un ornamenta jēgā, kuras saknes sniedzas mitoloģiskajos priekšstatos un maģijā. Bagātīgi ilustrētajā izdevumā aprakstīti visdažādākie saktu un saktiņu paraugi, ko mūsu senči valkājuši gan dažādos godos, gan ikdienā.
        . Saktas.
        ISBN 9789934210075.
        Etniskās rotaslietas - Latvija. Rotaslietu darināšana - Latvija - Vēsture. Latvieši - Rotaslietas. Etniskās rotaslietas - Folklora. Arheoloģiskie izrakumi - Latvija. Latvija - Kultūras vēsture.
        Latvija - Antikvitātes.

Copies

Location Address Count Shelf Status
Bibliotēka 01.2 1 On a shelf Available to order
Izdevniecības daļa (SAKP) 01.1 1 On a shelf Available to order

Annotation


Raimonda Strode "Latviešu rotas saktas. No senatnes līdz mūsdienām" Latviešu tautas tērpa ansamblī nozīmīgu vietu ieņem rotas, kuru formas un rotājumu veidi izveidojušies daudzu gadsimtu gaitā. Vienas no skaistākajām ir krūšu rotas – daudzveidīgās saktas, kuras nēsāja gan sievietes, gan vīrieši.“Katra senlieta apvieno divus aspektus – redzamo un neredzamo. Redzamā daļa ir funkcionālā nozīme un priekšmeta dekorējums, kamēr neredzamā aspekta nozīme guļ paslēpta formas un ornamenta jēgā, kuras saknessniedzas mitoloģiskajos priekšstatos un maģijā.”Jānis Apals, vēsturnieks un arheologs, LatvijasZinātņuakadēmijas goda doktors

Contact information

Any questions? Write us

Help

Follow us

Links